ינואר 3

ספח תעודת זהות דיגיטלי

מה זה קל - מעבר דירה

ינואר 3, 2024

משרד הפנים שינוי כתובת, ספח תעודת זהות, ספח תעודת זהות דיגיטלי, ספח תעודת זהות דיגיטלי להורדה, ספח תעודת זהות מעדכן

ספח תעודת זהות דיגיטלי

ספח תעודת זהות דיגיטלי

ספח תעודת זהות דיגיטלי הוא מסמך רשמי המכיל את פרטי הזהות של בעל תעודת הזהות, בדומה לספח תעודת זהות מודפס. עם זאת, הספח הדיגיטלי הוא קובץ PDF המופץ באופן מקוון, ולא מסמך מודפס.

הבירוקרטיה המסובכת של מדינת ישראל מעלה לעיתים את השאלה, האם יד ימין יודעת מה עושה יד שמאל. בחמשת החודשים האחרונים מנפיקה רשות האוכלוסין וההגירה ספח תעודת זהות דיגיטלי

במה דברים אמורים?

החל מיוני 2017, מונפקות על ידי רשות האוכלוסין וההגירה תעודות זהות חכמות בלבד, וזאת בהתאם לתיקון לחוק. מדובר בתעודה עם ממדים של כרטיס אשראי ועליה מוטמעת תמונה של מחזיק התעודה, בדומה לרישיון נהיגה. בנפרד מתעודה זו הונפק גם ספח לתעודת הזהות כפי שהמוקבל בישראל שנים רבות.

בחודש יוני השיקה רשות האוכלוסין וההגירה ספח תעודת זהות דיגיטלי תחת הכותרת המבטיחה: העתיד כבר כאן. על פי הנאמר בהודעה, הספח הדיגיטלי דומה במראהו לספח הנוכחי, אולם יופיע כקובץ PDF. גם הפרטים על הספח זהים לחלוטין לאלה המופיעים על הספח הרגיל והמוכר והם מעודכנים לרגע ההפקה. בנוסף, הוספה הערה בולטת בראש הספח כי מדובר במסמך דיגיטלי שהופק מהמערכת הממשלתית של רשות האוכלוסין.

מדובר בבשורה טובה מאוד ולפיה חסל סדר ניירת בארנק. מהיום די ללכת עם קובץ פי.די.אף. בטלפון החכם שבו יוצגו פרטי הזהות הרלוונטיים. (המגזר החרדי יוכל להנפיק את הקובץ בנייר פיזי בעמדות הממשלתיות. ד"ש). בהודעה אף נאמר כי "רשות האוכלוסין וההגירה פנתה לכלל הגופים הציבוריים במכתב המסביר את השינוי ואת העובדה שמדובר בתיעוד רשמי המופק על ידה".


ספח תעודת זהות דיגיטלי הוא מסמך רשמי המכיל את פרטי הזהות של בעל תעודת הזהות, בדומה לספח תעודת זהות מודפס. עם זאת, הספח הדיגיטלי הוא קובץ PDF המופץ באופן מקוון, ולא מסמך מודפס.

האם הספח הדיגיטלי תקף?

ספח תעודת זהות דיגיטלי הוא מסמך תקף לכל דבר ועניין, והוא מוכר על ידי כל הגופים הציבוריים בישראל. הספח הדיגיטלי מהווה חלופה נוחה ומהירה לספחי תעודת זהות מודפסים, ומאפשרת לציבור הישראלי להציג את פרטי הזהות שלו באופן מקוון, בכל מקום ובכל זמן. תעודת זהות דיגיטלי מונפק באופן ממוחשב נוסף הכיתוב: "הופק מהמערכת הממוחשבת של מרשם האוכלוסין" שיופיע בראש הספח.

צורת הספח הדיגיטלי שתקבלו דומה לספח הקיים, אך ייתכן שכשאתם תדפיסו את הספח במדפסת הביתית שלכם הספח תעודת הזהות יקבל צורה אחרת או גודל שונה.
כאשר אתם מדפיסים ספח תעודת זהות דיגיטלי בבית או במשרד יש לשים לב שהמשפט: "הופק מהמערכת הממוחשבת של מרשם האוכלוסין" יהיה בהדפסה 

הנייר עליו יודפס הספח לא צריך להיות נייר ייחודי, אפשר להדפיס את הספח על כל נייר A 4 רגיל.
קיימת אפשרות להדפסת ספח גם בעמדות שירות עצמי ובלשכות הרשות, המאפשרות הדפסת הספח על נייר יחודי.

האיך אפשר להנפיק ספח תעודת זהות הדיגיטלי?


תוך 5 דקות מהטלפון או המחשב מה זה קל מאפשר לך להוציא ספח תעודת זהות דיגיטלי בקלות ובמהירות ולקבל אותו מייד לטלפון בהודעת וואטסאפס או במייל. 

לחצו על הקישור הוצאת ספח תעודת זהות

דרך עמדות השירות העצמי של רשות האוכלוסין וההגירה: בעלי תעודת זהות ביומטרית יכולים להדפיס ספח תעודת זהות דיגיטלי רשמי ומעודכן בעמדות השירות העצמי הפזורות ברחבי הארץ, או בעמדות הנמצאות בחלק מלשכות רשות האוכלוסין. לצורך הדפסת הספח יש להצטייד בסיסמה שניתנה בעת הוצאת תעודת הזהות, או בכרטיס אשראי אישי כדי לאמת את זהות המבקשים.

דרך האזור האישי הממשלתי: ניתן להיכנס לאזור האישי הממשלתי ולהוריד את הספח הדיגיטלי תחת "פרטים אישיים".

הוצאת ספח תעודת זהות דיגיטלי

מתי צריך ספח תעודת זהות הדיגיטלי?

אנשים רבים מנצלים את ההזמנות כאשר הם עושים שינוי כתובת בתעודת זהות בגלל מעבר דירה ומבקשים ספח תז דיגטלי. באתר של מה זה קל - העברת שבונות ועדכון כתובת, רוב האנשים כאשר הם עושים העברת חשבונות הם מבקשים עדכון כתוב משרד הפנים ובוחרים בין היתר כדי לשמור על הסביבה ספח תעודת זהות דיגיטלי.

מהם היתרונות של ספח תעודת זהות הדיגיטלי?

היתרונות של ספח תעודת זהות דיגיטלי:

  • נוחות: הספח הדיגיטלי ניתן להוריד בקלות דרך האזור האישי הממשלתי, או להדפיס בעמדות השירות העצמי של רשות האוכלוסין.
  • מהירות: הספח הדיגיטלי מופק באופן מיידי, ללא צורך בהמתנה.
  • יעילות: הספח הדיגיטלי חוסך זמן ומאמץ, ומאפשר לציבור הישראלי להציג את פרטי הזהות שלו באופן מקוון בטלפון או המחשב.
  • בטיחות: הספח הדיגיטלי מאובטח באמצעות טכנולוגיית הצפנה, ומובטחת שמירת הפרטיות של המחזיק בו.


ניתן להוריד ספח תעודת זהות דיגיטלי ישירות לטלפון הנייד או למחשב לשלוח אותו בהודעת וואטסאפ או במייל וכך לשמור על הסביבה 

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
התחל שיחה
1
היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
היי 👋

ברוכים הבאים למה זה קל - בירוקרטיה בקליק
איזה כיף שפנית אלינו
איך נוכל לעזור היום?

כדי להתחיל
העברת חשבונות
עדכון כתובת בתעודת זהות
יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
למשל בוואטסאפ