מרץ 31

מעבר דירה בצל הקורונה

מה זה קל - מעבר דירה

מרץ 31, 2020

העברת חשבונות, מעבר דירה

בתאריך 15.03.2020 ע"פ הנחיות משרד הבריאות והממשלה, תחום ההובלה והשינוע הוגדר כתחום חיוני במשק ולכן הענף ממשיך לפעול.  
כותרת החדשות של ynet מה 26/03   "הממשלה נערכת לסגר מלא; התקנות: מעבר דירה - רק במקרים דחופים"
אז מה זה מעבר דירה במקרים דחופים? ומה קורה לכל אותם משפחות ויחידים שהנחיות האלה תפשו אותם בעיצומו של תהליך מעבר דירה. בשיאן של ההכנות והאריזות - הם נאלצו לעצור הכל, מבלי לדעת מתי יוכלו להשלים את המעבר.
לפני מספר ימים ראיתי בגבעתיים מישהו היה בתהליך ההובלה של הדירה שלו. מחוץ לבית עמדה משאית ‏‏ורק מוביל אחד עשה את כל ההובלה. 
בתדרוך לתקשורת, הבהיר היועץ המשפטי של משרד הבריאות, עו"ד אורי שוורץ, כי כעת אסור לעבור דירה: "יש לחכות עם זה. מעבר דירה מערב מובילים ואנשים שיוצאים ונכנסים מהבית, וזה אסור".  
רבים פנו למשטרת ישראל עם השאלה האם מותר לעבור דירה בימים אלה וקיבלו תשובות סוטרות. נוכחנו לדעת שגם המשטרה לא בדיוק יודעת ברגעים קשים אלה.
אחרים החליטו לבטל את
חוזה השכירות שהיה להם על השולחן מתוך ההבנה שיש סיכוי שירוויחו כתוצאה מירידת המחירים והקיפאון בשוק.

לדוגמה, אדם המתגורר בתל-אביב שחתם לפני מספר ימים על חוזה לדירה חדשה נאלץ לבטל את החוזה לאחר כמה שעות עקב ההנחיות.

הוא מספר:"בבוקר חתמתי על החוזה לדירה החדשה שאליה הייתי אמור להיכנס ביום ראשון, אבל כעבור כמה שעות כשראיתי את ההנחיות התקשרתי לבעלת הדירה וביקשתי לבטל את החוזה שנחתם. היא מיד הבינה וביטלה. התקשרתי לבעל הדירה הנוכחי שלי והסברתי לו את המצב. הוא נתן לי הארכה של שלושה חודשים נוספים בדירה, ואפילו הוריד לי את דמי השכירות ב-500 שקלים".  

"הבנתי שמחירי הדיור יהיו במגמת ירידה בחודשים הקרובים בגלל משבר הקורונה", הסביר. "לאנשים אין כסף לשלם שכירות, והם חוזרים להורים והרבה דירות שהיו שייכות ל-airbnb התפנו כי אין תיירים, וכך מתפנות הרבה דירות והמחיר יורד. אני מקווה שעשיתי את ההחלטה הנכונה, כי מאוד אהבתי את הדירה החדשה".  

בכל מקרה אנשים שצפו את אפשרות ההסגר הכניסו סעיפים מתאימים לכך בחוזה השכירות. הסעיף בחוזה מול בעל הבית אומר שבמידה ויהיה סגר ולא היה ניתן להשלים בפועל את המעבר, לא נשלם והדיירים ימשיכו לשלם עד שהמעבר יתבצע בפועל".

אבל גם במשרד הבריאות מבהירים: כרגע אסור לעבור!
מעבר דירה בעת הקורונה


אם כבר עברתם דירה ואתם צריכים לעשות 
העברת חשבונות כמו חשבון החשמל חשבון מים,  חשבון ארנונה וגז, כדאי לכם לעשות העברת חשבונות באופן מקוון אונליין. אין לכם מה ללכת לרשות המקומית אולי תאגיד המים שכן הם לא מקבלים קהל.

ניתן לעשות זאת בקלות באתר מה זה קל ב 5 דקות מהטלפון הנייד או מחשב.

זמני הרישום בפועל יהיו ארוכים מהרגיל אבל אתם מבטיחים לעצמכם שהדיווח שלכם לרשויות מגיע שאתם לא עוברים על החוק ולא משלמים חובות של אחרים.

עברנו את הסארס, את שפעת העופות, את שפעת החזירים, את האיידס, את הסרטן, את הצרעת ואת כל שאר האיומים שלא השמידו את 
האנושות.  

בכל מצב קשה יש גם הזדמנויות גדולות. 

זהו הזמן לזמן איכות עם הילדים שלנו אם הנשים והבעלים שלנו. זה הזמן ללמוד משהו חדש, שפה חדשה מקצוע חדש או תחביב. גם בשוק ההון הזדמנויות פז משומש שמחיר המניות צמח. ניתן הפעילו להתנדב בטלפון או במחשב לשיחות וידאו עם אנשים בודדים

הדמיון שלכם הוא הגבול.

אני רוצה לסיים בנימה אופטימית; עם ישראל היקר, למרות הדיווחים הסוטרים, תיאוריות הקונספירציה, החדשות הקודרות, ואלה שמאמינים שזהו סוף העולם, ועכשיו יגיע המשיח, אנא הישארו רגועים, הישמעו להוראות וכולנו נעבור את זה בשלום.

והעיקר שיהיה מה זה קל
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
התחל שיחה
1
היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
היי 👋

ברוכים הבאים למה זה קל - בירוקרטיה בקליק
איזה כיף שפנית אלינו
איך נוכל לעזור היום?

כדי להתחיל
העברת חשבונות
עדכון כתובת בתעודת זהות
יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
למשל בוואטסאפ