מאי 31

  • Home
  • /
  • בלוג
  • /
  • להעביר חשבונות דירה אונליין

להעביר חשבונות דירה אונליין

מה זה קל - מעבר דירה

מאי 31, 2020

החלפת משלמים, העברת חשבון ארנונה, העברת חשבון חשמל, העברת חשבונות

העברת חשבונות דירה אונליין
להעביר חשבונות דירה אונליין


לפני מספר לא רב של שנים להעביר חשבונות אונליין היה חלום של רבים, ורק שיהיה ברור, אנחנו מדברים על חשבונות דירה שרושמים ומשלמים לעיריות, לרשויות המקומיות, לתאגידי המים, לחברות הגז ולחברת החשמל. 


כאשר שוכרים או קונים דירה חדשה יש לעשות העברה של החשבונות על שם השוכר או הקונה החדש. זה נקרא "העברת חשבונות" או "החלפת משלמים" או "החלפת מחזיקים" או "החלפת בעלות מחשבון". כמו שאתם רואים ריבוי המושגים עצמו כבר מבלבל מאוד.

איך זה היה עד עכשיו להעביר חשבונות דירה

עד לפני מספר שנים, כדי לעשות את הפעולה הפשוטה הזאת הייתם צריכים ליצור קשר עם כל גוף בנפרד להוריד טפסים מהאתר שלהם. כמובן להדפיס אותם, למלא אותם ידנית, לסרוק ולשלוח במייל או בפקס חזרה לאחד מהגופים. יכולתם לחלום על לעשות העברת חשבונות דירה אונליין.

העברת חשבונות דירה

בשנים האחרונות התחילו חלק מהגופים האלה לספק פסאודו שירותים דיגיטליים.

אתם צריכים ליצור חשבון משתמש או פרופיל אישי, למלא מיליון פרטים אישיים ואז אתם רשומים לפורטל של הרשות המקומית או של החברה הספציפי. וכך תוכלו להעביר את החשבון הספציפי בצורה מקוונת.

איזה חשבונות אפשר להעביר ובאיזה מקרה

עדיין, על הפעולה הזאת צריך לחזור מספר פעמים כמספר החשבונות שתרצו להעביר. 

לדוגמא:

אם אתם שוכרים דירה תצטרכו לעשות העברת חשבונות בין שוכרים בחשבון החשמל, המים והארנונה. זה בתנאי שהשכירות שלכם היא ל 12 חודשים לפחות. אם אתם שוכרים את הדירה לתקופה קצרה מ 12 חודשים לא תוכלו לעשות העברת חשבונות על שמכם.


את חשבון הגז לא תוכלו להעביר כלל אם אתם שוכרים דירה. העברת בעלות על חשבון גז תעשה רק בעת קניה ומכירה של דירה.


לא ברור למה חברות הגז מסרבות להעביר חשבון גז על שם שוכר אם מדובר בשכירות דירה. מה גם שהם גובות תשלום על הפעולה הזאת. (כמו חברת חשמל -נכון לתעריפים שעודכנו 01/01/20, 8.42 ₪ כולל מע"מ  )

אם אתם קונים או מוכרים דירה תצטרכו ותוכלו לעשות העברת חשבונות בכל חשבונות הצריכה (חשמל, מים, גז בארנונה) אבל גם במקרה הזה תצטרכו לעשות את הפעולה פעמים רבות.

העברת חשבונות אונליין
הזמן שלוקח להעביר חשבונות לא אונליין

התהליך משתנה מרשות מקומית אחת לשניה והוא שונה גם בתאגידי המים השונים. במקרים קיצוניים (בלי להזכיר שמות עיריית לוד) כדי לעשות העברת חשבונות החלפת מחזיקים תצטרכו לגשת לרשות המקומית יחד עם צד ב לעסקה.


אם אתם משכירים דירה אז תצטרכו לגשת למשרדי הרשות יחד עם הדייר היוצא או בעל הבית..אל תשכחו להביא איתכם תעודות זהות חוזה שכירות ואת הטופס שהורדתם מהאתר של הרשות.


אבל אל תחשבו שהתהליך נגמר ברגע ששלחתם את הפקס או את המייל. אמנם עשיתם העברת חשבונות אונליין אבל עכשיו תצטרכו לוודא שהמסמכים שלכם התקבלו ושוב ליצור קשר עם הרשות המקומית או התאגיד ולבדוק שהחשבון הכן עבר על שמכם. זה לא מובן מאליו ובהרבה מקרים יבקשו ממכם לאחר שחיכיתם 30 יום לשלוח את המסמכים שוב.

התהליך ברשויות מקומיות מסוימות יכול לקחת עד 60 יום. וזה כמובן אם לא תצטרכו לשלוח את המסמכים שוב ושוב. עשינו חישוב שבממוצע תהליך העברת חשבונות לוקח 10 שעות עבודה בפועל וכ 22 פעולות.

אז אם אתם קונים או מוכרים נכס, משכירים או שוכרים דירה תאכלו לעשות העברת חשבונות אונליין בקלות וללא דאגות.

העברת חשבונות אונלייין באמת
העברת חשבונות אונליין

העברת חשבונות דירה אונליין

אבל דברים משתנים ומזל שיש את מה זה קל אשר עושה לכם את העברת החשבונות באמת אונליין גם קלה וגם פשוטה וב 5 דקות מהטלפון או מהמחשב. 

אתם יכולים לעשות את זה בכל זמן ובכל מקום לא צריך לקבוע תורים, להתקשר ולחכות על הקו, ולא צריך להדפיס טפסים ולחפש פקסים. עושים העברת חשבונות אונליין באתר של מה זה קל. וגם חברת חשמל החלפת משלם תוכלו לעשות בקלות

זה נכון, מה זה קל גובה תשלום סמלי על השירות הזה שחוסך לכם המון כאב ראש המון שעות ובעיקר אי וודאות. כי אם יצאתם מדירה, אתם לא רוצים לדאוג שאתם ממשיכים לשלם את החשבונות בדירה הזאת. ואם נכנסתם לדירה, אתם לא רוצים לחשוב שאתם עוברים על החוק ו/או מפרים את חוזה השכירות שבמפורש מחייבים אותכם לעשות העברת חשבונות על שמכם.

אז אם אתם קונים או מוכרים נכס, משכירים או שוכרים דירה תאכלו לעשות העברת חשבונות דירה אונליין בקלות וללא דאגות.


העברת חשבונות דירה אונליין מה זה קל
מה עוד אפשר לעשות בעת מעבר דירה עם מה זה קל

מה זה קל מאפשרת לכם לעשות גם עדכון כתובת וניתוק ספקים בחינם. זאת אומרת חוץ מלעשות העברת חשבונות דירה אונליין תצטרכו להודיע לגופים רבים שעברתם דירה ושהם צריכים לשלוח לכם את הדואר לכתובת החדשה. במילוי פשוט של טופס עדכון כתובת אונליין, תוכלו להיפטר גם הכאב ראש הזה. והשירות בחינם לגמרי.

רוצים לדעת אם ואיך אפשר להעביר חשבון חשמל עם חוב לחצו כאן

אנחנו מאחלים לכם מעבר דירה מה זה קל!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
התחל שיחה
1
היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
היי 👋

ברוכים הבאים למה זה קל - בירוקרטיה בקליק
איזה כיף שפנית אלינו
איך נוכל לעזור היום?

כדי להתחיל
העברת חשבונות
עדכון כתובת בתעודת זהות
יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
למשל בוואטסאפ