אוגוסט 5

 • Home
 • /
 • בלוג
 • /
 • יתרת זכות בחשבון הארנונה/מים

יתרת זכות בחשבון הארנונה/מים

מה זה קל - מעבר דירה

אוגוסט 5, 2020

העברת חשבון ארנונה, זיכוי בארנונה, יתרת זכות בארנונה

יתרת זכות בחשבון הארנונה

יתרת זכות בחשבון הארנונה והמים

עונת המעבר בעיצומה ואנחנו מקבלים בכל יום את אותה השאלה.
"עברתי דירה, שילמתי על חודשים יולי ואוגוסט אבל אנחנו עוזבים בתחילת אוגוסט. איך אנחנו מקבלים זיכוי או את יתרת הזכות על החלק היחסי בארנונה ובחשבון המים?"

בכל זמן נתון אנחנו רוצים לחסוך כסף במידת האפשר ובתקופה שאנחנו חיים בה (קורונה) הנושא רגיש עוד יותר. הארנונה והמים בישראל הם לא ממש זולים אז למה לשלם על משהו שאנחנו בכלל לא משתמשים בו?

שילמתם חשבון תקופתי של ארנונה או מים (כמו שמשלמים ברוב הרשויות חודשיים מראש), הסתיים חוזה השכירות שלכם או מכרתם את הנכס. יום המעבר נופל לפני היום האחרון של החודש ששילמתם את חשבון הארנונה וחשבון המים.... אם יש לכם יתרת זכות - מגיע לכם זיכוי. אנחנו כחברה שמתמחה בהעברת חשבונות בעת מעבר דירה או עסק מטפלים בנושא הזה כל יום.

למה לבדוק יתרת זכות?

למה לבדוק יתרת זכות עם השירות הפשוט והידידותי של מה זה קל? כי זה זול (רק 20 ש"ח) וקל (לוקח 2 דקות) ומאפשר  לקבל את הכסף שמגיע לך 
חינם עד סוף חודש אוגוסט 2020

אז איך עובד הזיכוי

אז איך עובד הזיכוי של יתרת הזכות בחשבון הארנונה ואו בחשבון המים?

ראשית כל ישנם שני הפרמטרים שמשפיעים על יתרת הזכות בחשבון הארנונה והמים והם:
1. התאריך שמופיע בחוזה השכירות כיום סיום השכירות או בחוזה המכר כיום המכירה.

2. תאריך הגשת הבקשה להחלפת מחזיקים בנכס והחלפת משלמים.

הדבר יכול להתבצע בשתי דרכים:

אם אתם עוזבים את הנכס ושולחים בקשה לעירייה לחדילת חזקה בנכס, ולתאגיד המים יש למלא את טופס החלפת מחזיקים שמספקת הרשות המקומית ואת טופס החלפת המשלמים שמספק לכם תאגיד המים. לצרף תעודות זהות של הדיירים היוצאים וחוזה שכירות או מכר.
במידה ונכנסים לנכס במקומכם שוכרים חדשים או קונים יש לצרף צילום תעודת זהות של הדיירים החדשים ופרטים מלאים.

אם אתם נכנסים לנכס ומתחילים שכירות או קניתם דירה יש למלא טופס החלפת מחזיקים בארנונה ואת טופס החלפת המשלמים בחשבון המים. תוכלו למצוא טפסים אלו באתר של העירייה ושל התאגיד ובהם אתם מצהירים על רצונכם להיות מחזיקים בנכס ומשלמים חדשים.
גם כדיירים נכנסים תצטרכו לצרף צילום תעודת זהות וחוזה שכירות או מכר שמעיד על מועד תחילת החזקה.

לאחר שביצעתם את הפעולות הנל כדיירים נכנסים או כדיירים יוצאים, מחלקת הארנונה של הרשות המקומית ותאגיד המים שלכם יבדוקו את המסמכים שהגשתם ויחלקו את החיוב בחשבון הארנונה והמים לפי הזמן היחסי שבו אתם נמצאים בנכס.

כמו שציינו התאריך שמופיע בחוזה השכירות או המכר בשילוב עם תאריך ההצהרה על החלפת מחזיקים משמשים את הרשות המקומית ואת תאגיד המים לחישוב יתרת החובה או הזכות בחשבון הארנונה והמים.

אם אתם עוברים לגור באותה העיר תוכלו לקבל את הזיכוי הארנונה לחשבון הארנונה בכתובת החדשה שלכם ואת הזיכוי בחשבון המים לחשבון המים החדש וכך לשלם את חשבון הארנונה והמים הבאים שלכם בסכום מופחת בגובה הזיכוי.

במידה ואתם עוברים לגור בעיר אחרת תצטרכו שוב לחזור לאתר של הרשות המקומית, להוריד או למלא טופס בקשה לזיכוי בארנונה ומים, או כמו שהוא נקרא ברשויות מסוימות השבת יתרות זכות בחשבונות ארנונה ומים.

זיכוי בחשבון הארנונה

דבר נוסף שתצטרכו לעשות זה לבחור את האופן שבו תרצו לקבל את הזיכוי. כאמור העברה לחשבון ארנונה ומים אחרים אם אתם נשארים באותה עיר או על ידי מילוי פרטי חשבון הבנק שלכם לצורך העברה בנקאית של זיכוי ארנונה ויתרת הזכות בחשבון המים.
נקודה נוספת שחשוב לציין זה שיש הרבה אנשים שלא יודעים כלל שיש להם יתרת זכות ואלי אפשרות לקבל זיכוי בארנונה ובמים (כסף חינם) ולכן לא מבקשים אותם. מומלץ לעשות בדיקה ברשות המקומית ובתאגיד המים בעיר בה אתם גרים או שאותה אתם עוזבים אם אתם קיימות יתרות זכות והאם אתם זכאים לזיכוי.

מי יכול לבדוק זכאות ליתרת זכות

תושבים או בעלי עסקים אשר מחזיקים ו/או החזיקו בעבר, שילמו חשבון ארנונה וחשבון מים בכל ראשות מקומית, בישראל יכולים לבדוק אם קיימת יתרת זכות בחשבון הארנונה והמים שלהם מהעבר או בהווה.

איך בודקים הזכאות

איך בודקים הזכאות ליתרת זכות בחשבון הארנונה והמים?

אם ברשות המקומית בה אתם גרים לעירייה יש מערכת ממוחשבת או לפחות טופס מקוון תוכלו להיכנס ולמלא את הפרטים. תוך זמן שמגדירה הרשות המקומית תקבלו הודעה בדבר יתרת זכות בחשבון ארנונה אם קיים ואם מגיע לכם.
בעיריות הפחות טכנולוגיות תוכלו לחפש טופס בדיקת זכאות ליתרת זכות בארנונה שאותו תצטרכו להוריד ולמלא ולאחר מכן לסרוק ולשלוח חזרה חתום לעירייה.
תוכלו גם להתקשר למחלקת הגביה/מחלקת ארנונה של העיר בה אתם גרים ולברר מהוא התהליך הספציפי שלהם להגשת בקשה לזיכוי או לבדיקה האם קיימת יתרת זכות.

רוצים את הכסף שלכם חזרה?

מילוי הבקשה לבדיקת זכאות ליתרת חוב בחשבונות המים והארנונה לוקח 2 דקות ויכול להחזיר לכם מאות ואולי אלפי שקלים

מה צריך לבדיקת זכאות

מה צריך לבדיקת זכאות של יתרת הזכות בחשבונות הארנונה והמים?

בכדי לבדוק אם יש לכם יתרת זכות בארנונה ובמים תצטרכו מספר פרטים מזהים: שם פרטי ושם משפחה, מספר תעודת זהות והאם אתם חברה, הפרטים המזהים של החברה, מספר ח.פ. וטלפון נייד. אם תמצאו זכאים ואכן קיימת יתרת זכות בחשבון הארנונה ואו המים שלכם, תוכלו להגיש בקשה למימוש יתרת הזכות. גם במקרה הזה בכל רשות מקומית תצטרכו להשתמש בכלים שניתנים על ידי העירייה להגשת הבקשה.

 1. Regardless of whether it is your first time moving or thirtieth time, it very
  well may be an overwhelming procedure, attempting to pick a
  trucking organization. Not every single trucking organization have been made similarly, and with regards to looking at moving organization costs, it very well may be particularly distressing attempting to choose an ideal choice for you and your family.
  Fortunately, there are a few hints to assist you with shuffling your way through the moving
  procedure. Investigate these five hints to assist you with looking at moving
  costs: https://hellosweetie13.tumblr.com/post/625991998030184448/picking-the-best-moving-company

Comments are closed.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
התחל שיחה
1
היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
היי 👋

ברוכים הבאים למה זה קל - בירוקרטיה בקליק
איזה כיף שפנית אלינו
איך נוכל לעזור היום?

כדי להתחיל
העברת חשבונות
עדכון כתובת בתעודת זהות
יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
למשל בוואטסאפ