ספטמבר 20

  • Home
  • /
  • בלוג
  • /
  • איך מעבירים ארנונה על שם השוכר

איך מעבירים ארנונה על שם השוכר

מה זה קל - מעבר דירה

ספטמבר 20, 2022

העברת חשבון ארנונה, מספר נכס ארנונה

איך מעבירים ארנונה על שם השוכר

בכל פעם שתשכירו את דירתכם לדייר חדש תצטרכו להעביר את הארנונה על שמו של השוכר העדכני. כאן תוכלו לקרוא את כל המידע העדכני והאמין ביותר המסביר איך מעבירים ארנונה על שם השוכר החדש.

כדי להעביר ארנונה על שם השוכר, תצטרכו בדרך כלל לבצע את השלבים הבאים:

1. עיין בהסכם השכירות: בדקו את תנאי הסכם השכירות כדי לקבוע אם מפורטת האחריות לתשלום הארנונה. חלק מהסכמי שכירות עשויים לחייב את השוכר לשלם ארנונה ישירות.

2. ודא את התקנות המקומיות: חקור את תהליך העברת הארנונה הספציפי באזור המקומי שלך. צור קשר עם משרד ההארנונה המקומי שלך או בקר באתר האינטרנט שלהם כדי להבין את הדרישות והנהלים.

3. ליידע את מחלקת הארנונה: ליידע את מחלקת הארנונה על חילופי מחזיקים מהמשכיר לשוכר. ספק להם את הפרטים הדרושים, כגון שם המחזיק החדש (הדייר), פרטי התקשרות וכל תיעוד תומך שהם עשויים לדרוש.

4. עדכון רישומי הנכס: העבירו למשרד ההארנונה כל תיעוד נדרש לעדכון רישומי הנכס ולתהליך העברת חשבון הארנונה על שם השוכר. זה עשוי לכלול עותק של הסכם השכירות, הוכחת תושבות השוכר ומסמכי זיהוי.

5. קביעת הסדרי תשלום: שוחחו עם השוכר כיצד יטופלו תשלומי הארנונה. אם בהסכם השכירות נכתב כי השוכר אחראי על הארנונה, יהיה עליו לעשות הסדרים לתשלום המיסים ישירות למשרד השומה. אם המשכיר ימשיך לשלם את המיסים, על השוכר להחזיר למשכיר את סכום המס.

6. ליידע את הגורמים הרלוונטיים: להודיע לכל גורם רלוונטי אחר על השינוי באחריות הארנונה, כגון חברת ניהול הנכסים או התאחדות בעלי הדירות (אם רלוונטי). ודא שכל הצדדים מודעים להסדרים המעודכנים.

חשוב לציין שהתהליך הספציפי עשוי להשתנות בהתאם למיקומך

רוצים לחסוך את כל זה ולהעביר לשוכר בפעם אחת את כל החשבונות.... ארנונה, מים גז וחשמל?
היום אפשר וזה מה זה קל - לחץ כאן כדי להעביר את כל החשבונות

אפשרויות העברת הארנונה

  • שימוש באתר מה זה קל באתר זה תוכלו לבצע העברה של הארנונה על שם השוכר בקלות ובמהירות. כל שתצטרכו לעשות הוא למלא טופס קצר הכולל את חוזה השכירות ביניכם ובכמה קליקים הארנונה תירשם על שמו של שוכר הנכס. עלות השירות הינה 149 ₪ כולל מע"מ וחוסכת לכם המון זמן ופרוצדורות.
  • שינוי מחזיקים באתר העירייה: בחלק מאתרי העיריות ניתן לבצע שינוי מחזיקים באמצעות הגשת בקשה דרך אתר האינטרנט של העירייה, זה לא קל ופשוט כמו באמצעות אתר "מה זה קל" אך זה בהחלט יכול להוות פיתרון למי שרוצה לחסוך כסף ויש לו קצת יותר זמן פנוי.
  • פניה לעירייה בפקס או בדואר: ניתן לפנות לעירייה באמצעות הפקס או הדואר ושם לבקש לבצע שינוי מחזיקים. הליך שינוי המחזיקים באמצעות הפקס או הדואר עלול להיות ארוך ומייגע והוא לא כל כך מומלץ, השיטות הקודמות שצוינו יותר פרקטיות ומהירות.

למה לשים לב בעת העברת הארנונה על שם השוכר

בעת העברה של הארנונה על שם השוכר יש לוודא מספר דברים, כך תמנעו מעוגמת נפש שתפתיע אתכם בעתיד.

לוודא את שינוי השם – תוודאו כי השם באמת שונה במאגרי העירייה, ניתן להתקשר למספר הטלפון של העירייה ולוודא זאת בקלות יחסית.

לוודא שלא בוצע שינוי בנכס – תוודאו כי העירייה לא ביצעה שינוי במהות הנכס או בגודל הנכס בזמן המעבר, בטעות או שבמכוון.

לוודא את תאריך השינוי -  תוודאו כי השינוי נכנס לתוקף בתאריך הנכון שבו השוכר החדש נכנס אל הנכנס, לא לפני כן ולא אחרי כן.

שירותים משלמים בנכס לאחר ההשכרה

כאן תוכלו למצוא כמה שירותים משלימים שבוודאי תצטרכו לבצע בנכס לאחר ההשכרה שלו. מומלץ לבצע לפחות 2 מהשירותים הבאים בנכס לפני ההגשה שלו לשוכר החדש.

ניקיון – לפני הגשת הדירה לשוכר החדש כדאי להזמין חברת ניקיון, כך השוכר יוכל לקבל את הדירה כשהיא נקייה ומתאימה למגורים. שימו לב כי על השוכר יוטל ברוב המקרים גם להחזיר את הדירה בדיוק באותה מצב – נקייה ומתאימה למגורים של הדייר הבא לאחריו.

הדברה –  כדאי מאוד לבצע ריסוס בדירה לפני הכנסת הרהיטים אל תוך הדירה, כך מחיר הריסוס יהיה זול יותר עבורכם בעלי הנכס. הריסוס יאפשר לדייר הנכנס ליהנות מדירה נקייה מחרקים ומזיקים הנפוצים בתקופת הקיץ.

שפכטל וצבע –  לרוב הקירות בדירה לא במצב אופטימאלי לאחר קבלת הנכס חזרה מהדייר שעזב, בשל כך כדאי לבצע שפכטל וצבע לקירות הנכס בכדי להחזיר את האור והברק אל החלל.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
התחל שיחה
1
היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
היי 👋

ברוכים הבאים למה זה קל - בירוקרטיה בקליק
איזה כיף שפנית אלינו
איך נוכל לעזור היום?

כדי להתחיל
העברת חשבונות
עדכון כתובת בתעודת זהות
יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
למשל בוואטסאפ