תיאום מס באינטרנט
זה מה זה קל!

מטרת השירות

מה זה קל בע"מ רוצה לאפשר ולעזור לאזרחי ותושבי ישראל שנדרשים ורוצים לעשות תיאום מס ברשות המיסים ואצל פקיד השומה, ללא ההתעסקות עם המערכות הממשלתיות, ולקבל אישור רשמי של תיאום מס מרשות המיסים.
למען הסר ספק: מרבית השירותים הניתנים לאזרחי מדינת ישראל ברשות המיסים, ניתנים בחינם.

מי יכול לעשות תיאום מס באינטרנט


אזרחי ותושבי ישראל המתגוררים במדינה, יכולים לעשות תיאום מס באינטרנט. שכירים בעלי  יותר מהכנסה אחת ואו מיותר ממעסיק אחד, ושכירים המבקשים לקבל אישור על הקלה בחישוב המס, יכולים לערוך תיאום מס באינטרנט ללא צורך של יצא מהבית והגעה למשרדי מס הכנסה.
תיאום מס אונליין באתר מה זה קל אפשרי עבור כל מי שמזמין את השירות באתר ומצבו מתאים לפי ההקריטריונים של רשות המיסים.

תיאום מס באינטרנט, מה כדאי לדעת

 • תיאומי מס משנת 2022 תקפים עד סוף פברואר 2023. 
 • עותק של האישור תיאום מס אפשר להנפיק / להדפיס באזור האישי של רשות המסים.
 • המחזיקים במכתב הארכת תוקף לתיאום מס משנת 2022, לא צריכים לערוך תיאום מס חדש לשנת 2023.
 • תיאום מס ניתן לערוך מספר פעמים בשנה. תיאום מס אונליין מתאים לכל סוגי ההכנסות וההקלות ולא מוגבל בגובה ההכנסות.
 • לאחר תיאום מס מקוון, תוכלו להדפיס, לשמור ולשלוח את האישור למשלמים שלכם.
 • במקרים מסוימים בהם סכומי ההכנסות, סוגי ההכנסות וההקלות המתבקשות אינם מאפשרים הנפקת האישורים מידי ולכן יתכן שתתבקשו לצלם או לצרף מסמכים בהודעת דואר אלקטרוני לאחר מילוי הטופס ושליחתו.

למה לעשות תיאום מס אונליין עם מה זה קל

השירות שמה זה קל בע"מ מציעה מיועד בין היתר לאנשים עסוקים אשר מעדיפים שיטפלו עבורם בכל הקשור בבירוקרטית של הגשת בקשות לתיאום מס ויחסוך להם את ההתעסקות הכרוכה בכך מול פקידי שומה, רשות המיסים או רואי חשבון.

האם תיאום המס רשמי?

כמובן! רשות המיסים על ידי פקיד השומה היא הגוף שבפועל יבצע בפועל את תיאום המס. כמו גם בהגשת הבקשה ישירות לרשות המיסים האישור יהיה רשמי ויתבסס על הנתונים שהזנתם למערכת.

מתי אקבל את אישור תיאום המס

תיאום מס בלי צירוף מסמכים הינו מיידי - אישור תיאום מס רשמי ישלח במייל או במסרון 24 שעות לאחר מילוי הבקשה
תיאום מס עם צירוף מסמכים - אישור תיאום מס רשמי ישלח במייל או במסרון עד 7 ימי עסקים לאחר מילוי הבקשה
תיאום מס שלוקח עד 7 ימי עסקים הוא תיאום מס שנערך בין היתר מהסיבות הבאות:

 • תיאום מס שני בשנת המס
 • מגורים באזורי פריפריה ואזורים מועדפים
 • בעלי הכנסה שנתית ממשכורת או משכר עבודה העולה על 308,196 ש"ח
 • חיילים משוחררים
 • חייל משוחרר
 • זכאים לנקודות זיכוי על תארים אקדמיים

מי יוכלו לקבל אישור תיאום מס מיידי

מי שתהליך עריכת תיאום המס מוגש בלי צירוף מסמכים

איך אפשר לעקוב אחרי סטטוס הבקשה

מספר מעקב של הבקשה ישלח במייל שהזנתם על מנת לאפשר לכם לעשות בירור סטאטוס של הבקשה ישירות במול נציג תמיכה של מה זה קל בע"מ.

למה השירות עולה כסף?

השירות שלנו הוא בתשלום של 249 ₪ לעריכת תיאום מס רגיל ו 349 ₪ עבור תיאום מס דחוף. כי אנחנו חברה פרטית וזה אחד השירות שאנחנו מספקים. כי אנחנו חוסכים לך המון כאב ראש בהתעסקות הבירוקרטית ובמילוי ושליחת טפסים, בקראית והבנת הדקויות של התהליך וגם בעבודה מול פקידי ממשל ותיקון שגיאות במידת הצורך. רוב האנשים עושים את אותם הטעויות כאשר הם נדרשים להתעסק עם בקשות מהסוג הזה בפעם הראשונה, ובד"כ תוך התעלמות ואי הבנה של הבקשות של הצד השני. אנחנו גם מונעים ממך אתה צורח להתקשר ולעקוב אחרי הבקשות.
למען הסר ספק - חלק מהשירותים שחברתנו מנגישה, מוצעים לציבור בחינם וחלקם בתשלום אגרות.

האם אני יכול לעשות את זה לבד ובחינם?

כמובן! אפשר לעשות את תהליך תיאום המס לבד וחינם על ידי הגשה של בקשה לתיאום לרשות המיסים, ישירות לפקיד שומה, דרך אחד המעסיקים שלכם או הגשה של בקשה לתיאום מס בעזרת מייצג

למען הסר ספק - למרות שהטיפול בבקשה לתיאום מס נעשה על ידי נציג מקצועי ובעל ניסיון רב בתיאום מס של חברת מה זה קל בע"מ, אין אנו (מה זה קל בע"מ) פועלים ו/או מוגדרים כמייצגים.


תיאום מס באינטרנט

תיאום מס באינטרנט

בעבר, כשרצינו לבצע תיאום מס, נאלצנו לשים פעמנו לסניף רשות המיסים הקרוב לביתנו, או ליצור קשר עם רואה החשבון לצורך תיאום מס, ולהפרדה מסכום כסף מכובד, אולם בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה השתדרגו גם השירותים הממשלתיים וניתן לבצע תיאום מס באינטרנט.

כמו כן גם הבירוקרטיה פחתה במעט וזמני ההמתנה התקצרו. יחד עם זאת, ישנם עדיין מקרים בהם נדרשים מסמכים בכדי להשלים את ההליך וכמו כן ישנם מקרים בהם יש להמתין מספר ימים עד שתיאום המס יבוצע על ידי פקיד השומה.

מהו תיאום מס?

תיאום מס הוא הליך שנועד לקבוע את אחוז המס שנשלם בעבור כל ההכנסות שצפויות לנו בשנת המס. מטרתו העיקרית היא להימנע מגביית מס מיותר שיכולה לנבוע משילוב כמה מקורות הכנסה כאשר לכל אחת אחוזי מס שונים.

מה שמתבצע הלכה למעשה הוא איחוד בין מקורות ההכנסה לכדי הכנסה אחת וקביעת אחוזי המס שנשלם על פי מדרגות המס הקבועות בחוק ובניכוי נקודות הזיכוי(הטבות המס) המגיעות לנו בגין סיבות שונות( מגורים בפריפריה, ילדים מתחת לגיל 18 הן רק מספר דוגמאות לכך)

מתי חייבים לבצע תיאום מס?

בין אם אתם עושים תיאום מס באינטרנט או בדרך אחרת, בדרך כלל, חייבים לבצע תיאום מס כאשר אנחנו מועסקים ביותר ממקום אחד וזהו התרחיש השכיח ביותר, אולם ישנם עוד כמה תרחישים בהם חייבים לבצע תיאום מס:

 • כשאושרה לנו תביעה לקצבת אבדן כושר עבודה- חברת הביטוח תבקש תיאום מס, גם אם זוהי הכנסתנו היחידה.
 • כאשר עזבנו עבודה באמצע השנה ועברנו לעבודה אחרת בשכר שונה\נשארנו באבטלה עד סוף השנה. זאת משום שחישוב המס הוא שנתי (זאת על אף שנגבה מדי חודש). כלומר, המעסיק מחשב עבורנו את המס מתוך הנחת היסוד שנעבוד אצלו במהלך כל השנה בשכר פחות או יותר קבוע, לכן אם אנחנו יודעים מראש שהעבודה לא תימשך במהלך כל השנה חובה עלינו לבצע תיאום מס בכדי להקטין את התשלומים לרשויות. אם לא עשינו תיאום מס אונליין או בדרך אחרת, נוכל להגיש בקשה להחזרי מס בהמשך.
 • מי שמקבל שכר נקודתי עבור שירותים מיוחדים. מקבלי השכר הללו מוגדרים במס הכנסה כ"פרי לאנסרים" אך הם לא נחשבים כבעלי הכנסות מעסק, מי שבעל הכנסות מעסק ומוגדר כעוסק מורשה או פטור לא צריך לעשות תיאום מס מקוון ובכלל פטור מלעשות תיאום מס, אלא להגיש דוח לרשויות המס במועד המוגדר לכך בחוק. דוגמאות לשכר כזה הם: שכר מרצים, שכר אמנים, שכר ספורטאים עצמאים, שכר סופרים, שכר דירקטורים ועוד. הצורך בתיאום מס במקרים הללו נובע מהקושי לעקוב אחר ההכנסות השנתיות בניגוד לעובד השכיר שמקבל תלוש.
תיאום מס בקליק

מה קורה אם לא עושים תיאום מס?

בתחילת עבודה אצל מעסיק, נדרש העובד למלא טופס 101 ולסמן האם יש לו הכנסות נוספות. במידה והעובד סימן "כן" אך לא הגיש תיאום מס, ייגבה ממשכורתו אצל מעסיקיו(מלבד המעסיק העיקרי) בעבודות הנוספות מס מקסימלי בשיעור של 47%. הצהרה שקרית בטופס 101 והתחמקות מתשלום מיסים כדין הינה עבירה פלילית ועל העוברים הללו עלולים בנוסף גם לחול קנסות גבוהים. אז אולי כדאי לעשות תיאום מס בקליק כדי לא להסתכן בתשלום מס גבוה מהנדרש או בעיות אחרות.

כלומר אם לא עושים תיאום מס אז יכולים לקרות אחד מהשניים:

 • יגבה מאתנו מס גבוה ונצטרך להגיש בקשה להחזר שיכולה לארוך זמן לא מבוטל.
 • נסתבך עם החוק

באילו מקרים אפשר לקבל תיאום מס באינטרנט באופן מידי?

אם מדובר בתיאום המס הראשון שלנו לשנת המס ואיננו דורשים הקלות במס בגין סיבות שונות, ניתן לקבל את תיאום המס באינטרנט באופן מידי. לאחר הזנת פרטי המעסיקים שלנו המערכת תבצע חישוב אוטומטי על פי מדרגת המס ותנפיק לנו תיאום מס.

לעומת זאת, אם מדובר בתיאום מס חוזר לאותה שנה ו\או שביקשנו נקודות זיכוי נוספות מעבר לקבועות בחוק(2.5 נקודות זיכוי לכל תושב וחצי נקודת זיכוי נוספת לאישה) לרוב נידרש להעלות מסמכים מתאימים ולהמתין לאישורו של פקיד השומה. לדוגמה, במקרה של בקשה לנקודות זיכוי בגין מגורים בפריפריה נידרש להמציא אישור תושבות ולרוב לצרף גם תלוש אחרון של המעסיק העיקרי לפחות.

רוצים לדעת עוד על תיאום מס באינטרנט? זה מה זה קל!
כדי להתחיל ולסיים את תיאום המס שלכם ב 10 דקות הבאות הקליקו כאן

תיאום מס אונליין


אתר זה אינו האתר של רשות המיסים ואינו שייך לגוף ממשלתי ו/או ציבורי כלשהו. לידעתכם: חלק מהשירותים שחברתנו מנגישה, מוצעים לציבור בחינם וחלקם בתשלום אגרות על ידי הגופים הממונים על השירות.
לצומת לבכם – השירות שמה זה קל בע"מ נותנת בפועל הוא ליווי אישי בתהליך עריכת תיאום המס וניהול התהליך לתיאום המס. תיאום המס בפועל מתבצע ישירות במערכת של רשות המיסים ועל ידי פקיד השומה.
מה זה קל בע"מ אינה משויכת אף אחד מסימני המסחר ואינה מסונפת למי מחברות אלה.
עצם העובדה שאנו מציגים סימן מסחרי של חברות וגופים אחרים, אין בכך כדי להעיד על הסכמתן להצגת הסימן או לפעילות אתר זה.

התחל שיחה
1
היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
שלום 👋
ברוכים הבאים למה זה קל
כדי להתחיל
תיאום מס באינטרנט
יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
למשל בוואטסאפ