עדכון כתובת במשרד הפנים (בתעודת הזהות)
זה מה זה קל!

⚠️⚠️ חשוב לקרא לפני מילוי הטופס ⚠️⚠️

במקרים מסויימים שינוי הכתובת יכול להתבצע
בלשכה בלבד ומחייב נוכחות אישית
סימון תשובה לא נכונה (כל הנתונים רשומים במערכת של משרד הפנים) לא יאפשר שינוי כתובת דמי טיפול בסך 49 ₪ יגבו במקרה כזה.

מטרת השירות

מה זה קל בע"מ רוצה לאפשר ולעזור לאזרחי ותושבי ישראל השוהים בארץ, שרוצים לשנות את הכתובת שלהם במרשם האוכלוסין, ללא ההתעסקות עם המערכות הממשלתיות, ולקבל ספח לתעודת זהות עם הכתובת החדשה אפילו מייד לאחר עדכון הכתובת.
למען הסר ספק: מרבית השירותים הניתנים במשרד הפנים ניתנים בחינם.

מי יכול לשנות כתובת


אזרחי ותושבי ישראל המתגוררים במדינה, יכולים לשנות את כתובתם ואת כתובת ילדיהם (ילדים עד גיל 18). שינוי כתובת דרך האינטרנט אפשרי רק עבור אזרחי ותושבי ישראל הנמצאים בישראל בעת הגשת הבקשה.

לפני שמשנים כתובת כדאי לדעת


במקרים מסויימים שינוי הכתובת יכול להתבצע בלשכה בלבד ומחייב נוכחות אישית:

 • אם אתם מעל גיל 18 ורוצים לשנות את כתובתכם לכתובת הוריכם, יש לקבל את הסכמת ההורים לשינוי הכתובת ולהציג בלשכה את ההסכמה שנתנה ואת תעודות הזהות של נותני האישור. 
 • אם אתם חיילים בשירות פעיל או סטודנטים, הוריכם שינו את כתובתם, ואתם רשומים עדיין בכתובת הקודמת של ההורים, אין צורך בהסכמת הוריכם להירשם בכתובת החדשה, אך שינוי הכתובת חייב להיעשות באופן אישי בלשכה.
 • אם שיניתם את כתובתכם במהלך 12 החודשים האחרונים, יש להציג ראיות למגורים (לדוגמה, חוזה שכירות) או הסבר כתוב לשינוי הנוסף.
 • אם אתם מעוניינים לשנות את כתובתכם לכתובת קודמת שלכם המופיעה במרשם האוכלוסין, יש להציג ראיות למגורים בכתובת זו, או הסבר כתוב.
 • אם אתם מעוניינים לשנות את הכתובת ליישוב קטן המונה עד 15,000 תושבים, יש להציג אישור של מזכיר הישוב.
 • אם הנכם הורים לילד מתחת לגיל 18, רווקים, גרושים או פרודים, או שאינכם נשואים ואתם מעוניינים לשנות את הכתובת לילדכם יש לנהוג בהתאם לאפשרויות הבאות:
  • במקרה בו יש הסכם גירושין בו החזקה של הילד בידי ההורה מגיש הבקשה – יש להגיע ללשכה עם הסכם הגירושין המקורי.
  • בכל מקרה אחר נדרשת הגעה אישית ללשכה של שני ההורים בכדי לתת את הסכמתם לשינוין הכתובת.
 • אם אתם מעוניינים לשנות את כתובתכם לאילת, יש להגיש את הבקשה בלשכת רשות האוכלוסין וההגירה באילת, בצירוף הוכחות למגורים בעיר.
 • למה לעשות שינוי כתובת במשרד הפנים עם מה זה קל

  השירות שמה זה קל בע"מ מציעה מיועד בין היתר לאנשים עסוקים אשר מעדיפים שיטפלו עבורם בכל הקשור בבירוקרטית של הגשת בקשות ויחסוך לכם את ההתעסקות הכרוכה בכך.

  מתי אקבל את הספח החדש

  בפועל הטיפול בבקשה לוקח 3 ימי עסקים למשרד הפנים מרגע הגשת הבקשה. לאחר עדכון הכתובת ישלח ספח ת"ז חדש לכתובת החדשה תוך 21 ימי עסקים ישירות ממשרד הפנים.

  איך אפשר לעקוב אחרי סטטוס הבקשה

  מספר סימוכין של הבקשה ישלח במייל שהזנתם על מנת לאפשר לכם לעשות בירור סטאטוס של הבקשה ישירות במשרד הפנים.

  למה השירות עולה כסף?

  השירות שלנו הוא בתשלום של 99 ₪ לעדכון כתובת המגורים במשרד הפנים לאדם אחד וילדיו הקטינים, כי אנחנו חברה פרטית וזה השירות שאנחנו מספקים. כי אנחנו חוסכים לך המון כאב ראש בהתעסקות הבירוקרטית ובמילוי ושליחת טפסים, בקראית והבנת הדקויות של התהליך וגם בעבודה מול פקידי ממשל ותיקון שגיאות במידת הצורך. רוב האנשים עושים את אותם הטעויות כאשר הם נדרשים להתעסק עם בקשות מהסוג הזה בפעם הראשונה, ובד"כ תוך התעלמות ואי הבנה של הבקשות של הצד השני. אנחנו גם מונעים ממך אתה צורח להתקשר ולעקוב אחרי הבקשות.
  למען הסר ספק - חלק מהשירותים שחברתנו מנגישה, מוצעים לציבור בחינם וחלקם בתשלום אגרות.

  האם אני יכול לעשות את זה לבד ובחינם?

  כמובן! אפשר לעשות את תהליך עדכון הכתובת בתעודת הזהות לבד וחינם מול רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד הפנים למעט אגרות במקרים מסויימים.

  איך עושים שינוי כתובת משרד הפנים ב-2024?

  ישנם כל כך הרבה דברים שצריך לעשות בזמן מעבר דירה. מעבר לאריזת כל הציוד שלכם בארגזים, לדאוג להובלה, להתקנה של אינטרנט או כל דבר, יש משימה אחת קטנה שהרבה אנשים מתקשים לבצע אותה – שינוי כתובת משרד הפנים. לא מעט אנשים מתקשים עם הבירוקרטיה הנדרשת על מנת לבצע עדכון כתובת במשרד הפנים ונותרים עם שאלות ללא מענה.

  על מנת לעשות לכם סדר אחת ולתמיד, הכנו לכם מדריך קצר שיסכם לכם את כל המידע שחשוב לדעת בנוגע לשינוי כתובת במשרד הפנים בשנת 2024. ממש כאן למטה נענה לכם על כל השאלות הקריטיות בנושא שיתנו לכם תשובות חד משמעיות.

  שינוי כתובת משרד הפנים – למה בכלל אני צריך לדווח על זה?

  משרד הפנים ומשרדים ממשלתיים אחרים זקוקים לכתובת העדכנית של האזרחים שלה ממגוון סיבות. ראשית כל, חברות המספקות שירותים שונים צריכות לדעת לאן לשלוח את החשבונות שלהם כדוגמת משרד הפנים, משרג התחבורה משרג הרישוי, רשות המיסים וכו. שנית כל, בתעודת הזהות שלכם קיים ספח עם כתובת, שחייב להיות מעודכן תמיד. המדינה צריכה להיות במעקב על המגורים של תושביה ולמנוע מקרים של הונאות או עבירות שונות.

  אם אתם עושים שינוי כתובת משרד הפנים לבד ודרך משרד הפנים פיזית או דרך האתר שלהם כלום. אם אתם רוצים שינוי כתובת במשרד הפנים ללא כאב הראש ורוצים לעשות את זה  אז זה תהליך מהיר וקל לגמרי שכל אזרח ותושב במדינת ישראל יכולים לעשות.
  עדכון כתובת במשרד הפנים

  עדכון כתובת במשרד הפנים

  שינוי כתובת משרד הפנים – כיצד אני מדווח?

  על מנת לבצע עדכון כתובת במשרד הפנים תצטרכו קודם כל למלא טופס בקשה לשינוי כתובת. לאחר שמילאתם את הטופס, תוכלו לדווח על שינוי כתובת במשרד הפנים בכמה דרכים:

  • ללא ספק הדרך הכי קלה לעשות שינוי כתובת משרד הפנים זה כמובן דרך האתר שנותן מגבן שירותים למי שעובר דירה. שירותים כמו:
  • אזרחים המחזיקים בתעודת זהות ביומטרית יכולים להגיש את הבקשה באמצעות עמדות שירות עצמי. עמדות אלו נמצאות בכל רחבי הארץ והן מאפשרות לכם לבצע את כל התהליך ללא מגע אנושי. לאחר הזדהות קצרה תוכלו לדווח על השינוי ולהנפיק ספח חדש לתעודת הזהות.
  • ניתן לדווח על השינוי באופן מקוון לחלוטין מבלי לצאת מהבית באמצעות האזור האישי הממשלתי. על מנת לבצע את העדכון בדרך זו יש להירשם לאתר הממשלתי ולהגיש את הבקשה דרך האתר.
  • תוכלו להגיש את הבקשה באמצעות דואר ישראל. צרפו את טופס הבקשה אל מסמכים מיוחדים הנדרשים במקרים מסוימים ושלחו את הטפסים אל אגריפס 42, ירושלים, כתובתו של המרכז הארצי לשירות ומידע.
  • כמובן שתמיד תוכלו להגיע ולדווח על שינוי הכתובת שלכם באחת מלשכות משרד הפנים הנמצאות בכל אחת מהערים הגדולות ברחבי הארץ. תצטרכו להגיע ללשכה עם טופס בקשה מלא, ספח תעודת הזהות הנוכחי שלכם ובמידה ותדרשו לכך גם טפסים נוספים אחרים.

  האם אני חייב להגיע פיזית ללשכה על מנת לשנות את הכתובת שלי?

  לא תמיד. במרבית המקרים אין כלל צורך בהגעה שלכם אל לשכת משרד הפנים הקרובה לביתכם אלא תוכלו לבצע את הדיווח באמצעות האינטרנט או הדואר. אנשים המחזיקים בתעודת זהות ביומטרית יכולים לדווח על השינוי באמצעות מכונות אוטומטיות הנמצאות בקרבת לשכות הפנים ברחבי הארץ.

  עם זאת, ישנם מקרים בהם יש צורך בהגעה פיזית שלכם אל הלשכה, כדוגמת מעבר של חייל/סטודנט אל בית הוריו, הורים לא נשואים שמעוניינים לשנות את הכתובת של ילדיהם, אדם שביצע יותר משני שינויי כתובת ב-12 החודשים האחרונים ועוד. את הרשימה המלאה תוכלו למצוא באתר משרד הפנים על מנת לוודא שאינכם צריכים להגיע למשרדים באופן פיזי. אתם רק יכולים לחפש "שינוי כתובת משרד הפנים" ותקבלו את כל המידע שאתם צריכים.

  כמה יעלה לי לדווח על שינוי כתובת במשרד הפנים?

  שינוי כתובת מה זה קל
  שינוי כתובת משרד הפנים

  אתר זה אינו האתר של משרד הפנים ואינו שייך לגוף ממשלתי ו/או ציבורי כלשהו. לידעתכם: חלק מהשירותים שחברתנו מנגישה, מוצעים לציבור בחינם וחלקם בתשלום אגרות על ידי הגופים הממונים על השירות.
  לצומת לבכם – השירות שמה זה קל בע"מ נותנת בפועל הוא ליווי אישי בתהליך עדכון כתובת במשרד הפנים וניהול התהליך לעדכון כתובת. שינוי הכתובת בפועל מתבצע ישירות במערכת של משרד הפנים.
  מה זה קל בע"מ אינה משויכת אף אחד מסימני המסחר ואינה מסונפת למי מחברות אלה.
  עצם העובדה שאנו מציגים סימן מסחרי של חברות וגופים אחרים, אין בכך כדי להעיד על הסכמתן להצגת הסימן או לפעילות אתר זה.

  התחל שיחה
  1
  היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
  מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
  שלום 👋
  ברוכים הבאים למה זה קל
  כדי להתחיל
  עדכון כתובת בתעודת זהות
  יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
  למשל בוואטסאפ