הוצאת ספח תעודת זהות
זה מה זה קל!

 ספח תעודת זהות דיגיטלי רישמי ממשרד הפנים למייל או לווטסאפ

מטרת השירות

לאפשר לאזרחי ולתושבי ישראל השוהים בארץ, לשנות את הכתובת שלהם במרשם האוכלוסין, ולקבל ספח לתעודת זהות עם הכתובת החדשה.

מי יכול לשנות כתובת


אזרחי ותושבי ישראל המתגוררים במדינה, יכולים לשנות את כתובתם ואת כתובת ילדיהם (ילדים עד גיל 18). שינוי כתובת דרך האינטרנט אפשרי רק עבור אזרחי ותושבי ישראל הנמצאים בישראל בעת הגשת הבקשה.

לפני שמשנים כתובת כדאי לדעת


במקרים מסויימים שינוי הכתובת יכול להתבצע בלשכה בלבד ומחייב נוכחות אישית:

 • אם אתם מעל גיל 18 ורוצים לשנות את כתובתכם לכתובת הוריכם, יש לקבל את הסכמת ההורים לשינוי הכתובת ולהציג בלשכה את ההסכמה שנתנה ואת תעודות הזהות של נותני האישור. 
 • אם אתם חיילים בשירות פעיל או סטודנטים, הוריכם שינו את כתובתם, ואתם רשומים עדיין בכתובת הקודמת של ההורים, אין צורך בהסכמת הוריכם להירשם בכתובת החדשה, אך שינוי הכתובת חייב להיעשות באופן אישי בלשכה.
 • אם שיניתם את כתובתכם במהלך 12 החודשים האחרונים, יש להציג ראיות למגורים (לדוגמה, חוזה שכירות) או הסבר כתוב לשינוי הנוסף.
 • אם אתם מעוניינים לשנות את כתובתכם לכתובת קודמת שלכם המופיעה במרשם האוכלוסין, יש להציג ראיות למגורים בכתובת זו, או הסבר כתוב.
 • אם אתם מעוניינים לשנות את הכתובת ליישוב קטן המונה עד 15,000 תושבים, יש להציג אישור של מזכיר הישוב.
 • אם הנכם הורים לילד מתחת לגיל 18, רווקים, גרושים או פרודים, או שאינכם נשואים ואתם מעוניינים לשנות את הכתובת לילדכם יש לנהוג בהתאם לאפשרויות הבאות:
  • במקרה בו יש הסכם גירושין בו החזקה של הילד בידי ההורה מגיש הבקשה – יש להגיע ללשכה עם הסכם הגירושין המקורי.
  • בכל מקרה אחר נדרשת הגעה אישית ללשכה של שני ההורים בכדי לתת את הסכמתם לשינוין הכתובת.
 • אם אתם מעוניינים לשנות את כתובתכם לאילת, יש להגיש את הבקשה בלשכת רשות האוכלוסין וההגירה באילת, בצירוף הוכחות למגורים בעיר.
 • למה לעשות שונוי כתובת במשרד הפנים עם מה זה קל

  השירות שמה זה קל בע"מ מציעה מיועד בין היתר לאנשים עסוקים אשר מעדיפים שיטפלו עבורם בכל הקשור בבירוקרטית של הגשת בקשות ויחסוך לכם את ההתעסקות הכרוכה בכך.

  מתי אקבל את הספח החדש

  בפועל הטיפול בבקשה לוקח 3 ימי עסקים למשרד הפנים מרגע הגשת הבקשה. לאחר עדכון הכתובת ישלח ספח ת"ז חדש לכתובת החדשה תוך 21 ימי עסקים ישירות ממשרד הפנים.

  איך אפשר לעכוב אחרי סטטוס הברקשה

  מספר סימוכין של הבקשה ישלח במייל שהזנתם על מנת לאפשר לכם לעשות בירור סטאטוס של הבקשה ישירות במשרד הפנים.

  למה השירות עולה כסף?

  השירות שלנו הוא בתשלום של 99 ₪ לעדכון כתובת המגורים במשרד הפנים לאדם אחד וילדיו הקטינים, כי אנחנו חברה פרטית וזה השירות שאנחנו מספקים. כי אנחנו חוסכים לך המון כאב ראש בהתעסקות הבירוקרטית ובמילוי ושליחת טפסים, בקראית והבנת הדקויות של התהליך וגם בעבודה מול פקידי ממשל ותיקון שגיאות במידת הצורך. רוב האנשים עושים את אותם הטעויות כאשר הם נדרשים להתעסק עם בקשות מהסוג הזה בפעם הראשונה, ובד"כ תוך התעלמות ואי הבנה של הבקשות של הצד השני. אנחנו גם מונעים ממך אתה צורח להתקשר ולעקוב אחרי הבקשות.

  האם אני יכול לעשות את זה לבד ובחינם?

  כמובן! אפשר לעשות את תהליך עדכון הכתובת בתעודת הזהות לבד וחינם מול רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד הפנים למעט אגרות במקרים מסויימים.

  הוצאת ספח תעודת זהות

  ספח תעודת זהות הוא מסמך רשמי המכיל את פרטי הזהות של בעל התעודה, כגון שם, שם משפחה, מספר תעודת זהות, תאריך לידה, ארץ לידה, מין, מצב אישי, לאום, וכן את מענו הראשי. הספח הוא חלק מתעודת הזהות, והוא מגיעה יחד עם תעודת הזהות.

  הוצאת ספח תעודת זהות

  ספח תעודת זהות

  ספח תעודת הזהות משמש למגוון מטרות, כגון:

  • זיהוי: הספח מהווה ראיה לזהותה של האדם. הוא נדרש לעתים קרובות לצורך זיהוי בעת ביצוע פעולות שונות, כגון פתיחת חשבון בנק, קבלת שירותים ממשלתיים, או נסיעה לחו"ל. זה יכול להיות ספח תעודת זהות מנייר או ספח תעודת זהות דיגיטלי
  • אימות: הספח משמש לאימות פרטי הזהות של האדם. הוא נדרש לעתים קרובות לצורך אימות פרטים בעת ביצוע פעולות שונות, כגון חתימה על חוזה, או קבלת אישור רפואי.
  • תיעוד: ספח תעודת זהות מהווה תיעוד של פרטי הזהות של האדם. הוא יכול לשמש לצורך תיעוד שינויים בפרטים האישיים של האדם, כגון שינוי שם או מקום מגורים.

  בישראל, ספח תעודת הזהות הוא מסמך חובה לכל אזרח ישראלי מגיל 16 ומעלה.

  אז אתם שואלים מהו תהליך הוצאת ספח תעודת זהות?
  כיום אפשר לקבל ספח תעודת זהות רגיל מנייר בדואר ששלח לכם משרד הפנים אבל קיימת כם אופציה של הוצאת ספח תעודת זהות דיגיטלי . הספח הדיגיטלי הוא מסמך זהה לספחי תעודת הזהות המודפסים, והוא מאובטח באמצעות חתימה אלקטרונית. ניתן להוציא ספח דיגיטלי באופן מקוון, במשרד הפנים או באתר מה זה קל - בירוקרטיה בקליק ב 5 דקות מהטלפון או המחשב וללא צורך לדבר עם נציג. הוצאת ספח תעודת זהות היא קלה ומהירה.

  נכנס קצת יותר לעומק ונבדוקת את התהליך של הוצאת ספח תעודת זהות

  ניתן להוציא ספח תעודת זהות בשלושה דרכים:

  דרך האינטרנט
  ניתן להוריד ספח דיגיטלי של תעודת הזהות דרך האזור האישי הממשלתי. כדי להיכנס לאזור האישי יש לבצע רישום למערכת ההזדהות הלאומית. תחת "פרטים אישיים" תוכלו למצוא ספח דיגיטלי של תעודת הזהות שלכם ולהורידו לטלפון הנייד או למחשב הביתי.

  דרך עמדות שירות
  בעלי תעודת זהות ביומטרית יוכלו להדפיס ספח רשמי ומעודכן בעמדות השירות העצמי הפזורות ברחבי הארץ, או בעמדות הנמצאות בחלק מלשכות רשות האוכלוסין. יש להצטייד בסיסמה שניתנה בעת הוצאת תעודת הזהות, או בכרטיס אשראי אישי כדי לאמת את זהות המבקשים.

  דרך לשכת רשות האוכלוסין
  ניתן להגיש בקשה לספח תעודת זהות באופן אישי בלשכת רשות האוכלוסין הקרובה למקום מגוריכם. לצורך הגשת הבקשה יש למלא טופס בקשה לספח תעודת זהות ולהצטייד במסמכים הבאים:

  * תעודת זהות בתוקף
  * תמונה פספורט
  * במקרה של שינוי פרטים אישיים, יש להצטייד במסמכים המעידים על השינוי


  אם תבקרו בלשכת רשות האוכלוסין, הספח יינתן לכם באופן מיידי.

  ספח תעודת זהות דיגיטלי

  ספח תעודת זהות דיגיטלי הוא מסמך רשמי המכיל את פרטי הזהות של בעל התעודה, כגון שם, שם משפחה, מספר תעודת זהות, תאריך לידה, ארץ לידה, מין, מצב אישי, לאום, וכן את מענו הראשי. הספח הדיגיטלי הוא מסמך אלקטרוני, והוא מאובטח באמצעות חתימה אלקטרונית.

  ספח תעודת הזהות הדיגיטלי דומה במראהו לספח תעודת הזהות המודפס, אך הוא מופיע כקובץ PDF. הפרטים על הספח זהים לחלוטין לאלה המופיעים על הספח הרגיל והמוכר ומעודכנים לרגע ההפקה. בנוסף, הוספה הערה בולטת בראש הספח כי מדובר במסמך דיגיטלי שהופק מהמערכת הממשלתית של רשות האוכלוסין.

  הוצאת ספח תעודת זהות דיגיטלי


  ספח תעודת הזהות הדיגיטלי משמש למגוון מטרות, כגון:

  • זיהוי: הספח הדיגיטלי מהווה ראיה לזהותה של האדם. הוא נדרש לעתים קרובות לצורך זיהוי בעת ביצוע פעולות שונות, כגון פתיחת חשבון בנק, קבלת שירותים ממשלתיים, או נסיעה לחו"ל.
  • אימות: הספח הדיגיטלי משמש לאימות פרטי הזהות של האדם. הוא נדרש לעתים קרובות לצורך אימות פרטים בעת ביצוע פעולות שונות, כגון חתימה על חוזה, או קבלת אישור רפואי.
  • תיעוד: הספח הדיגיטלי מהווה תיעוד של פרטי הזהות של האדם. הוא יכול לשמש לצורך תיעוד שינויים בפרטים האישיים של האדם, כגון שינוי שם או מקום מגורים.

  ספח תעודת הזהות הדיגיטלי הוא כלי יעיל וזמין, המאפשר לאזרחים להציג את פרטי הזהות שלהם באופן מאובטח. הוא משפר את הנגישות לשירותים ממשלתיים, ומאפשר לאזרחים לחסוך זמן וכסף.

  להלן כמה יתרונות של ספח תעודת הזהות הדיגיטלי:

  • נוחות: הספח הדיגיטלי זמין בכל עת, בכל מקום. ניתן להציגו באמצעות הטלפון הנייד או המחשב, מבלי צורך להחזיק אותו פיזית.
  • חסכון בזמן: אין צורך להגיע ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה כדי להנפיק ספח תעודת זהות. ניתן להנפיק ספח דיגיטלי באופן מקוון, תוך דקות ספורות.
  • חסכון בכסף: הנפקת ספח תעודת זהות דיגיטלי היא ללא עלות.

  כדי להוציא ספח תעודת זהות דיגיטלי, יש להיכנס לעמוד היעודי שנקרא הוצאת ספח תעודת זהות זה מה זה קל, למלא את הטופס, יש ללחוץ על הכפתור "מבקש ספח מעודכן" נציג שלנו יוודא את זהותכם ואת הפרטים של הבקשה וישלח לכם ספח תעודת זהות דיגיטלי במייל או בוואטסאפ. הספח הדיגיטלי יורד כקובץ PDF, שניתן לשמור במחשב או בטלפון הנייד.


  אתר זה אינו האתר של משרד הפנים ואינו שייך לגוף ממשלתי ו/או ציבורי כלשהו. לידעתכם: חלק מהשירותים שחברתנו מנגישה, מוצעים לציבור בחינם וחלקם בתשלום אגרות על ידי הגופים הממונים על השירות.
  לצומת לבכם – השירות שמה זה קל בע"מ נותנת בפועל הוא ליווי אישי בתהליך עדכון כתובת במשרד הפנים וניהול התהליך לעדכון כתובת. שינוי הכתובת בפועל מתבצע ישירות במערכת של משרד הפנים.
  מה זה קל בע"מ אינה משויכת אף אחד מסימני המסחר ואינה מסונפת למי מחברות אלה.
  עצם העובדה שאנו מציגים סימן מסחרי של חברות וגופים אחרים, אין בכך כדי להעיד על הסכמתן להצגת הסימן או לפעילות אתר זה.

  התחל שיחה
  1
  היי... אנחנו מה זה קל ☺️ איך אפשר לעזור?
  מה זה קל - בירוקרטיה בקליק
  שלום 👋

  ברוכים הבאים למה זה קל

  בתקופה קשה ומאתגרת זו אנו במה זה קל איתכם ואיתכן גם בשעות קשות אלו ועושים את מירב המאמצים לעזור ולהתנדב למאמץ הלאומי
  בשל כך זמני המענה של שירות לקוחות יהיו ארכים מהרגיל
  תודה על הסבלנות וההבנה

  כדי להתחיל
  העברת חשבונות
  עדכון כתובת בתעודת זהות
  יש לכם שאלה? ממש נשמח לשמוע ממכם בכל דרך שתרצו 🙏 ☺️
  למשל בוואטסאפ